Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2021, 12:05

Bude elektromobilita pre každého? Cupra ukázala predobraz ľudového modelu ​

Novinka poslúži v budúcnosti ako základný kameň pri stavbe modelov rôznych značiek naprieč materským koncernom Volkswagen.

Bude elektromobilita pre každého? Cupra ukázala predobraz ľudového modelu ​
Zdroj: Cupra

To, že sa športová odnož automobilky Seat s označením Cupra v roku 2018 osamostatnila ako svojbytná originálna značka, už asi všetci vieme. Aktuálne však tento výrobca pritiahol veľkú dávku pozornosti, keď predstavil pri príležitosti konania výstavy IAA Mobility 2021 v Mníchove odvážny koncept svojho pripravovaného elektrického športiaka.

Nesie meno Cupra Urban Rebel a už samotným stvárnením je poriadne rebelsky poňatým modelom. „Je radikálnou interpretáciou nášho mestského elektrického automobilu, ktorý sa začne predávať v roku 2025. Štúdia v podobe pretekového automobilu poskytuje náhľad výrazových prostriedkov dizajnu budúceho sériového automobilu a inšpiruje jeho tvorbu,“ povedal Wayne Griffiths, šéf značky Cupra.

Uletený zovňajšok

Ako sme spomínali už v úvode, automobilka sa dizajnovým spracovaním novinky poriadne odviazala a na výstavisko priniesla koncept s naozaj pútavými športovými tvarmi. Celé riešenie karosérie má najmä kvôli optickému spojeniu čelného skla, čiernych A-stĺpikov a bočných okien evokovať tvar prilby.

Trojdverový model disponuje agresívne vypracovanými nárazníkmi s gigantickými nasávacími otvormi, zaslepenou maskou a nechýbajú ani štíhle LED svetlomety. Zadná časť sa následne vyznačuje masívnym spojlerom presahujúcim i výškové či šírkové rozmery samotného auta, je doplnený o červenú LED linku a stredové svietiace logo značky. V spodnej časti nájdeme veľký difúzor a pretekársky strihané blatníky kolies.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.