Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2021, 11:40

Prídu elektromobily o najväčší nedostatok? Veľkou nádejou je revolučná novinka z Číny

Produkcia chystaného modelu Aion V, na tamojšom čínskom trhu, má odštartovať už v septembri tohto roka. Priniesť má benefity ako doposiaľ žiadne iné auto na svete.

Prídu elektromobily o najväčší nedostatok? Veľkou nádejou je revolučná novinka z Číny
Zdroj: Twitter.com/GAC_Motors

Niet pochýb o tom, že Čína patrí pre mnohých výrobcov k jedným z najdôležitejších trhov a zároveň je to i najväčší trh vôbec. Obrovský dopyt treba uspokojiť, no aby sa krajina v konečnom výsledku nepremenila na obrovský oblak splodín, štát do veľkej miery podporuje nákup elektromobilov.

Bohatá ponuka najrôznejších modelov je teda jasnou odpoveďou na takmer akékoľvek požiadavky zo strany zákazníkov a tí ich aj skutočne kupujú. Nejde teda len o marketingovú bublinu. Nech už je to batériové vozidlo spadajúce do populárneho segmentu SUV alebo sa radí skôr k menším zástupcom na trhu, ich spoločným faktorom je dojazd.

Model GAC Aion V si môžete prezrieť na videu nižšie:

Hoci aj v Európe už máme niekoľko vozidiel ponúkajúcich pomerne slušnú výdrž na stovky kilometrov, súperiť s dojazdom spaľovacích verzií sa zatiaľ rozhodne nedá. Neprispieva k tomu ani čas, ktorý je nutné stráviť na nabíjacích staniciach, aby ste mohli pokračovať v jazde.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.