Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 14:35

Lexus pokračuje vo svojich šialených nápadoch. Luxusný model nechal zamraziť

Lexus ukázal svetu auto z lepenky, potetovaný crossover, aj vozidlo pokryté LED diódami, ktoré fungovalo ako obrovský televízor na kolesách. Najnovšie umiestnil LC Convertible do mrazničky.

Lexus pokračuje vo svojich šialených nápadoch. Luxusný model nechal zamraziť
Zdroj: Lexus

Automobilky sa veľakrát snažia verejnosť zaujať aj niečím iným, než len svojimi autami. Skvelým príkladom je napríklad Lexus, ktorý nedávno ako prvý "potetoval" svoj kompaktný crossover UX v spolupráci s umeleckou tatérkou Claudiou De Sabe a jej japonským manželom Yutarom. 

Tradičnú tetovaciu ihlu nahradilo v tomto prípade brúsenie a vo výsledku tak vznikol unikátne zdobený model nesúci tradičný motív japonského umenia. Auto nemá cenovku, hodnota tohto umeleckého diela sa však odhaduje na 127-tisíc eur, pričom proces zabral šesť mesiacov práce.

Nie je to jediný kuriózny nápad výrobcu, aktuálne však informuje o pomerne zaujímavom pokuse s luxusným kabrioletom LC 500 Convertible. Aby potencionálnym zákazníkom a tiež širokej verejnosti dostatočne demonštroval odolnosť vozidla aj v skutočne náročných podmienkach (najmä teda pre kabriolet), svoju štvorkolesovú pýchu zatvoril do mraziaceho boxu. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.