Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2021, 11:35

Ford sa pýši úspechom. Kontroverzný model sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov

Rekordná vzdialenosť na kWh energie predstavuje dojazd viac ako 800 kilometrov pre plne nabitý Ford Mustang Mach-E. Najnovší čisto elektrický model Fordu je tak držiteľom Guinnessovho rekordu.

Ford sa pýši úspechom. Kontroverzný model sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov
Zdroj: Ford

Ford Mustang patrí nepochybne k americkým ikonám a legendárnym svalnáčom v histórii automobilizmu. Svoj imidž si dokázal aj napriek mnohým prekážkam udržať v podstate do súčasnosti (dnes už jeho predajná cena stúpa vzhľadom na emisie) a ako jeden z mála zástupcov na trhu v segmente ponúka naďalej aj špičkový atmosférický päťlitrový osemvalec pod svojou majestátnou kapotou. 

Ešte v roku 2019 však automobilka predviedla príchod pomerne kontroverznej novinky a o rok neskôr predstavenie doplnila aj o špecifikácie pre európskych zákazníkov. Reč je o modeli Ford Mustang Mach-E, teda o novom SUV-kupé nesúcom práve označenie dobre známeho športového kupé.

​O pohon sa však v tomto prípade rozhodne nestará žiadny namosúrený benzínový osemvalec, ale plne elektrická technika s batériou. A hoci takýmto rozhodnutím možno značka sklamala niektorých svojich fanúšikov (mnohých zaskočilo najmä označenie modelu), na druhú stranu určite priláka množstvo nových - túžiacich po ekonomickejšej jazde. A popravde, nečudujeme sa, limity sú čoraz prísnejšie a je nutné na reagovať.

Mustang Mach-E nesie okrem mena odvodeného od svojho menšieho športového brata tiež niekoľko podobných špecifických detailov. Vzadu napríklad nechýbajú LED diódové svetlá s typickou trojpásikovou grafikou, veľké koncovky výfukov by ste však hľadali márne. Okrem toho preberá SUV-kupé po súrodencovi aj dlhú prednú kapotu, svalnaté blatníky či splývavú siluetu kabíny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.