Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2021, 14:15

Český bestseller prichádza aj k nám. Poznáme slovenskú cenu novinky od Škody

  • V máji predstavená Fabia dostala mnohé technologické novinky a moderné riešenia, ktoré v modeloch tejto triedy doposiaľ neboli štandardom.
  • Dnes sme už spoznali aj jej slovenskú cenu, ktorou mnohých určite poteší. Pomer cena/výkon je totiž naozaj dobrý.
Český bestseller prichádza aj k nám. Poznáme slovenskú cenu novinky od Škody
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Dlho očakávaná nová štvrtá generácia populárnej Škody Fabia prichádza už aj na slovenský trh. V utorok si odbila svoju slovenskú statickú premiéru a zároveň sme spoznali i ceny určené pre záujemcov o kúpu na Slovensku. Ani v najvyššej výbave český bestseller, ktorý pravidelne dominuje v rebríčkoch predaja aj u nás, nepresiahne sumu 15-tisíc eur.

Novinka prichádza s vylepšeným vzhľadom, ktorý pôsobí modernejšie, dynamickejšie a zároveň sa môže pýšiť o poznanie väčšími parametrami. Už na pohľad totiž vzbudzuje dojem mohutnosti a je o nemalý krok bližšie k úrovni vyššie postaveného, ale stále ešte výrazne väčšieho súrodenca Škoda Scala. 

Na dĺžku narástla Fabia o 111 milimetrov, na šírku o 48 milimetrov, na výšku klesla o osem milimetrov a rázvor sa natiahol o 94 milimetrov z 2 470 na 2 564 milimetrov. Predná časť je zmenená skôr evolučne, pôsobí agresívnejšie, vzadu potom nájdeme prvýkrát delené koncové svetlomety a nechýba nápis na veku kufra. Kabína je potom zmenená kompletne.

Prvýkrát v tomto modelovom rade bola využitá i nová podvozková platforma MQB-A0 materského koncernu Volkswagen, ktorá dovolila modelu narásť a priniesť lepšie technické i technologické riešenia. Miesta na zadných sedadlách je až prekvapivo veľa, bez problémov si za 180 centimetrového vodiča sadne rovnako vysoký zadný pasažier, reálne je však pre komfortnú jazdu auto skôr štvormiestne.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.