Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2021, 14:01

Filmová legenda mieri do aukcie. Jedinečná Toyota môže prekročiť sumu stoviek tisíc dolárov

Jedným z najznámejších klenotov prvej časti filmu Rýchlo a zbesilo je oranžová Supra A80 agenta Briana O'Connera. Tú si teraz môžete kúpiť na americkej zberateľskej aukcii pokojne aj vy.

Filmová legenda mieri do aukcie. Jedinečná Toyota môže prekročiť sumu stoviek tisíc dolárov
Zdroj: Barrett-Jackson Auctions

Známu automobilovú filmovú sériu Rýchlo a zbesilo (The Fast and the Furious) zrejme fanúšikom rýchlych áut netreba nijak detailne predstavovať. Prvá časť uzrela svetlo sveta ešte v roku 2001 a okamžite si získala priazeň divákov, ktorým v žilách kolujú čiastočky benzínu.

Aktuálnym rokom už má na svojom konte 10 častí a hoci sa najnovšie vydania nedajú s tými pôvodnými úplne porovnávať, stále hrajú prím športové vozidlá a obrovská dávka akčných scén. Medzi hlavných hrdinov patria Dominic "Dom" Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conor (Paul Walker).

​Zatiaľ čo Dom si obľúbil a jasne reprezentoval americké "svalnaté" autá, Brian dával už od počiatku prednosť japonským výrobcom.

Dokazuje to aj Walkerov súkromný Nissan Skyline R34 GT-R V-Spec II či ďalšie japonské filmové modely spolu s legendárnou Toyotou Supra, ktorá sa v nápadnej úprave predstavila hneď v úvodnej časti filmovej série.

A práve ona v nasledujúcich dňoch smeruje od 17. do 19. júna 2021 do amerického Las Vegas, kde sa bude na zberateľskej aukcii známej spoločnosti Barret-Jackson dražiť. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.