Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2021, 14:50

Evolúcia zvonka, revolúcia zvnútra. Lexus predstavil prvý plug-in hybrid značky

Úplne nový Lexus NX druhej generácie bude uvedený na európske trhy v poslednom štvrťroku 2021. Príde výhradne v elektrifikovanej podobe.

Evolúcia zvonka, revolúcia zvnútra. Lexus predstavil prvý plug-in hybrid značky
Zdroj: Lexus

Lexus NX má v ponuke značky čestné miesto, vyslúžil si ho obľúbenosťou v Európe, keď sa od roku 2014 predalo už viac ako 170-tisíc kusov. Väčšinu kupujúcich pritom predstavovali noví zákazníci, vďaka čomu sa stal i kľúčovým prispievateľom k rastu automobilky v regióne.

Aktuálne sa svetu predstavila kompletne prepracovaná druhá generácia, ktorý má na tento úspech nadviazať a ponúknuť nový dizajnový smer v oblasti exteriéru aj interiéru, novú generáciu multimédií či konektivity, moderné technológie a nové pohonné jednotky. K dispozícii bude dokonca aj plug-in hybridná verzia, Lexus NX bude teda prvým vozidlom s touto technikou v ponuke výrobcu.

​Významný pokrok mal model urobiť v oblasti výkonu, ovládania a účinnosti, ako aj v dieloch vozidla, z ktorých je podľa slov samotnej značky nových až 95 percent. „Nový model NX je vytvorený tak, aby vyhovoval pestrému životnému štýlu zákazníkov na celom svete. Prináša vynovenú podobu svojich silných stránok, ako je elektrifikácia, dizajn, jazdné vlastnosti a pokročilé technológie, čo umocňuje jeho príťažlivosť,“ hovorí hlavný konštruktér Takeaki Kato.

Nový koncept a evolučný vzhľad

Novinka stojí novo na podvozkovej platforme TNGA-K a pýši sa upravenými rozmermi. Na dĺžku má 4 660 milimetrov, na šírku dosahuje 1 865 milimetrov a vysoká je 1 640 milimetrov, takže sa celková dĺžka zväčšila o 20 milimetrov, šírka o 20 milimetrov a výška o päť milimetrov oproti predchodcovi.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.