Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2021, 00:00

Renault poodhaľuje špeciálny MéganE. Štýlový crossover s novým logom príde čoskoro

Celkom 30 predsériových vozidiel už smeruje na cesty, aby absolvovali finálne testy v reálnych podmienkach. Po doladení sa dočkáme svetovej premiéry.

Renault poodhaľuje špeciálny MéganE. Štýlový crossover s novým logom príde čoskoro
Zdroj: Renault

Ešte minulý rok nám Renault predviedol na konferencii Renault eWays: The Challenge towards Zero Emissions svoj koncept s označením Mégane eVision, ktorý mal predznamenávať budúci príchod plne elektrickej novinky.

Dnes už môžeme vidieť, ako chystaný model naberá jasné kontúry a jeho premiéra sa nepochybne čoraz viac približuje. Práve zo spomínaného vlaňajšieho konceptu totiž vychádza dnes už predprodukčná verzia vozidla s názvom Renault Megane E-Tech Electric, respektíve „MeganE“, ako o nej hovorí aj samotný výrobca.

​V najbližšom období sa 30 maskovaných vozidiel vydá na absolvovanie rozsiahlych náročných testov v reálnej prevádzke, aby značka dôkladne preverila všetky schopnosti a doladila nastavenia.

Novinka, ktorá preberie názov známeho obľúbeného hatchbacku, je súčasťou stratégie Renaultu v oblasti elektromobilov v segmente C. Model následne dopĺňa už tak pomerne silnú ponuku značky v podobe Twinga E-Tech Electric v segmente A a najpredávanejšieho ZOE v segmente B.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 55% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.