Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2021, 11:35

Úspešná Kia zo Žiliny prichádza v úplne novej podobe. Má to však jeden háčik

Svetu sa zatiaľ predstavila iba kórejská verzia, na tú európsku si ešte budeme musieť chvíľku počkať. Zmeny budú už len minimálne.

Úspešná Kia zo Žiliny prichádza v úplne novej podobe. Má to však jeden háčik
Zdroj: Kia

Hyundai Tucson nedávnym odhalením svojej novej generácie poriadne rozvíril vody v segmente športovo-úžitkových áut a aktuálne má totožný plán aj koncernový súrodenec stojaci na totožnej podvozkovej platforme N3.

Automobilka Kia totiž odhaľuje prvé informácie a taktiež oficiálne snímky modelu Sportage, ktorý sa bude i naďalej vyrábať pre Európu v našom žilinskom závode.

​Svojou doterajšou popularitou si vydobyl čestné miesto v ponuke značky, aj preto bola nadchádzajúca piata generácia prvýkrát v 28-ročnej histórii špeciálne navrhnutá zvlášť pre kórejský a zvlášť pre európsky trh.

Zatiaľ čo verziu pre Európanov spoznáme až v septembri 2021, variant pre Kóreu sa odhaľuje už teraz. Novinka je výsledkom spoločného úsilia siete dizajnérov spoločnosti Kia v Kórei, Nemecku, USA a Číne.

Dizajnový smer pre SUV

Ešte začiatkom roka bola odhalená nová dizajnová filozofia značky Kia – Zjednotené protiklady – ktorá je jadrom i nového modelu Sportage a ovplyvňuje jeho vzhľad či charakter. Zásady filozofie však ovplyvnia všetky budúce dizajnové riešenia automobilky, ktoré tak získajú rovnakú základnú DNA.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.