Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2021, 11:40

Supervila na kolesách za vyše 400-tisíc eur. Má garáž na auto a pripravuje sa aj heliport pre dron

Stojí aj vyše pol milióna eur, vo vnútri je garáž napríklad na vaše Porsche a samozrejme môžete pripojiť príves s jachtou. Suchozemské cestovanie kráľom od značky Morelo je iná liga.

Nemecký výrobca najluxusnejších karavanov existuje ešte len 11 rokov, ale už patrí do absolútnej špičky obytných áut. Je to vilka na kolesách, luxusná, vyšperkovaná do posledného detailu. Vrátane garáže na auto pre dochádzanie po riviére alebo pre rožky. Obrovský obytný automobil je niekde na pomedzí obytného autobusu a nákladiaku.

Na existenciu takého kolosu sa môžete pozerať z dvoch pohľadov. Kúsok na fotkách s menom Empire Liner má 12 metrov na dĺžku, dva a pol metra na šírku a 3,7 metra na výšku. Vďaka naozaj vysokému posedu a majestátu Morela vám ostatní vodiči úctivo uhýbajú a zvedavo sa obzerajú, píše iDNES.cz.

​Máte skvelý výhľad a stráži vás armáda asistenčných systémov, kamier a ďalších prvkov. Jan Skolil, ktorý s manželkou Pavlou v Česku Morelo zastupuje, hovorí, že je to ako šoférovať osobák. Na druhú stranu je potrebné byť obozretný a nepreháňať to. Najčastejší problém je s výškou, tú je potrebné si strážiť, napríklad u podjazdov. To pomáha ustrážiť špeciálna navigácia.

Potom tiež hľadieť na únosnosť mostov, predsa len tá vec má 15, alebo 18 ton. Pri šoférovaní je potrebné sledovať terén, keď sa do obrovskej bočnej plochy oprie náhly poryv vetra, trebárs na výjazde z tunela pozdĺž mora, je potrebné byť pripravený. Keď máte vzadu garáž na auto, má vozidlo dlhočizný previs, ktorý v zákrutách výrazne vybočuje.

Špecifická je aj poloha vodiča; ten nesedí úplne vpredu u čelného skla ako v nákladnom vozidle alebo v autobuse, ale o dobrý meter ďalej v kabíne, je potrebné si teda auto ohmatať a nebáť sa poprosiť zvyšok posádky, aby pri manévrovaní v stiesnených priestoroch strážili vonkajšok. Na druhú stranu sedí vodič nad prednou nápravou a nie pred ňou ako v autobuse, kde šofér točí volantom až "za zákrutou".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.