Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2021, 11:31

Unikátna šialenosť z dielne Bugatti. Finálna verzia modelu La Voiture Noire je na svete

Vraj najvýznamnejšie auto v celej histórii značky Bugatti je po rozsiahlych prácach, testoch a vývoji konečne dokončené.

Unikátna šialenosť z dielne Bugatti. Finálna verzia modelu La Voiture Noire je na svete
Zdroj: Twitter.com/Bugatti

„Dokončením modelu La Voiture Noire opäť demonštrujeme, že vyvíjame najsofistikovanejšie hyperšportové vozidlá na svete,“ tak opisuje superluxusné a jedinečné vozidlo, z ktorého sa vyrobil iba jediný exemplár, hlava luxusnej športovej automobilky Stephan Winkelmann.

Zároveň dodáva, že „vďaka použitiu viditeľných uhlíkových vlákien v čiernej farbe vyzerá dych vyrážajúce kupé obzvlášť elegantne. Je to skutočný grand tourer, ktorý prešiel od vízie k realite - jedinečný projekt, ktorý predstavuje absolútnu kreativitu a umenie spoločnosti našej spoločnosti.“ 

​Vo svojej najnovšej tlačovej správe výrobca informuje, že špičkový model  La Voiture Noire, ktorý sa prvýkrát ukázal na prestížnom ženevskom autosalóne ešte v roku 2019, sa po dlhom odmlčaní dočkal svojej finálnej podoby.

Nemyslite si, že vývojári na ňom prestali pracovať, práve naopak - podľa oficiálnych informácií na to, aby sa La Voiture Noire stal najunikátnejším kúskom automobilovej haute couture, aký bol kedy vyrobený, bolo investovaných 65-tisíc ľudských hodín.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.