Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2021, 12:10

BMW predstavilo svoje dva "revolučné" modely. Poznáme aj ich slovenské ceny

Oba modely iX a i4 nesú prvýkrát niektoré z prelomových riešení značky. Teraz spoznávame ich detailné špecifikácie a taktiež dynamické parametre.

BMW predstavilo svoje dva "revolučné" modely. Poznáme aj ich slovenské ceny
Zdroj: BMW

Nábeh značiek na vlnu elektrifikácie urýchľuje veľký tlak na čoraz nižšie flotilové emisie zo strany Európskej únie, čo sa podpisuje na zložení ponuky jednotlivých automobiliek. Stále viac ich do svojho portfólia zaraďuje plne elektrické autá alebo vo veľkom predstavujú plug-in hybridné varianty svojich doterajších modelov. 

Naplno do tejto rieky teraz vstupuje mníchovský výrobca BMW Group, ktorý svoju ponuku obohatí hneď o dve elektrické špecialitky. Prvým kúskom je v zásade úplne prvý model s označením iX postavený na novej, modulárnej podvozkovej platforme a druhou novinkou je následne BMW i4 M50, určené pre nekompromisných výkon obľubujúcich zákazníkov.

​Dvojica predstavených vozidiel tak čochvíľa doplní ponuku stávajúcich elektrických súrodencov rodiny "BMW i" v podobe staršieho kompaktu i3, športovo-úžitkového člena iX3 a tiež nedávno predstaveného modelu i4. Aktuálne už poznáme detailné špecifikácie motorizácií a tiež cenu na slovenskom trhu.

Kontroverzné SAV

Ako hovorí samotná automobilka, modelom BMW iX vznikal od začiatku ako čistý elektromobil a značke sa ním podarilo nanovo vytvoriť úspešný koncept SAV (Sports Activity Vehicles). Už pred časom, kedy sa verejnosti naskytol pohľad na pripravovaný dizajn technologickej vlajkovej lode, sa spustila vlna najrôznejších diskusií. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.