Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2021, 14:40

Škoda prináša šikovné riešenie. S predajom Enyaqu spúšťa ekosystém pre nabíjanie áut

Pre značku Škoda znamená Enyaq iV nielen vstup do éry elektromobility, ale aj začiatok novej kapitoly v jej viac než 125-ročnej histórii. K dispozícii je už aj na slovenskom trhu.

Škoda prináša šikovné riešenie. S predajom Enyaqu spúšťa ekosystém pre nabíjanie áut
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Model Enyaq iV nesie zaslúžene vďaka mnohých úplne novým riešeniam titul revolučnej škodovky a zároveň je prvým elektromobilom  značky Škoda, ktorý bol vyvíjaný od samého počiatku ako čisto batériové vozidlo. Na rozdiel napríklad od elektrickej verzie modelu Citigo-e iV, ktorý bol pred plnou elektrifikáciou auto s bežným konvenčným motorom.

Horúca česká novinka je už k dispozícii aj na slovenskom trhu a už od prvého dňa spustenia predpredaja je o Enyaq iV obrovský záujem. Na tlačovej konferencii nám v utorok zástupcovia slovenského zastúpenia priblížili, čo všetko spolu so svojim elektromobilom klientom ponúkajú.

Škoda Enyaq sa svetu predstavil už aj v športovo dizajnovanej verzii Sportline

Objednaných už bolo viac ako 60 kusov Enyaqu iV, z toho osem percent tvorili retailoví zákazníci a 92 percent fleetoví. Najobľúbenejšia je pritom top batériová verzia iV 80 (62 percent), lakovanie Strieborná Arctic (28 percent) a interiérové prevedenie ecoSuite (46 percent).

​Automobilka nám na konferencii predstavila praktické riešenie, v súvislosti s uvedením prvého plne elektrického modelu postaveného na koncernovej platforme MEB prináša zákazníkom celý ekosystém služieb v oblasti elektromobility.

Súčasťou balíčka totiž môže byť pri kúpe vozidla aj Wallbox, domáca nabíjacia stanica, ktorou Škoda pokračuje v budovaní ekosystému pre fanúšikov čiastočne elektrifikovaných či plne elektrických modelov. Taktiež je k dispozícii praktická Powerpass karta, ktorá poskytuje zákazníkom slobodu a flexibilitu v nabíjaní nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.