Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2021, 11:50

Americká najobľúbenejšia ikona v čistej elektrike. Predným kufrom poráža aj mnohé kompakty

Ak si za veľkou mlákou model Ford F-150 zákazníci obľúbili vďaka jeho praktickosti, elektrickú verziu budú uctievať ešte o poznanie viac.

Americká najobľúbenejšia ikona v čistej elektrike. Predným kufrom poráža aj mnohé kompakty
Zdroj: Ford

Zdá sa, že vlna elektrifikácie a prerodu či doplnenia bežných spaľovacích verzií áut čistými elektro-verziami, nie je trendom iba v Európe.

Pomaly sa totiž pretláča aj na iné trhy a neobchádza ani ten, o ktorom sme si mnohí mysleli, že bude pod kapotami gigantických modelov bude chovať výhradne plnokrvné šesťvalce a osemvalce azda naveky.

​Američania si teda budú musieť čoraz viac zvyknúť aj na elektrické stáda koní a využívanie nabíjacích staníc. Aktuálne si odbil svetovú premiéru dlhoročný vôbec najobľúbenejší a tiež najpredávanejší model na tamojšom trhu.

Prerastený pick-up Ford F-150 dostal prídavné označenie Lightning a predstavuje sa v plne elektrickej praktickej verzii.

Top výkonový variant

Po oficiálnom odhalení všetkých detailov sa o novinke dá hovoriť ako o najvýkonnejšom i najaerodynamickejšom modeli F-150 v histórii jeho produkcie. V útrobách totiž ukrýva dvojicu elektromotorov, ktoré sa postarajú o maximálny výkon na úrovni až 420 kW a krútiaci moment atakujúci hodnotu 1 051 Nm.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.