Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2021, 11:36

Udržateľné pneumatiky budú prvýkrát na sériovom aute. Dostane ich SUV od BMW

BMW Group je prvým výrobcom automobilov, ktorý využíva nové pneumatiky Pirelli s prírodným kaučukom a tkaninou s certifikátom FSC.

Udržateľné pneumatiky budú prvýkrát na sériovom aute. Dostane ich SUV od BMW
Zdroj: BMW

Prírodný kaučuk predstavuje základný materiál pre viacero každodenných výrobkov vrátane obuvi či matracov. Viac ako 80 percent všetkého kaučuku na svete pestuje približne šesť miliónov malých farmárov.

V takzvanom kaučukovo páse, ktorý sa tiahne cez tropické regióny, pracujú v rôznych podmienkach na farmách s výmerou medzi jedným až dvoma hektármi. 

Absolútne najväčší podiel celosvetovo dopestovaného prírodného kaučuku smeruje do výroby pneumatík. Vysoká odolnosť a zároveň pružnosť robia z prírodného kaučuku nenahraditeľnú surovinu pri výrobe pneumatík.

Nezávislá organizácia Forest Stewardship Council (FSC) už vyvinula v ostatných rokoch medzinárodne známy a vyhľadávaný štandard certifikácie, ktorý sa používa na prírodne akceptovateľné, sociálne výhodné a ekonomicky udržateľné pestovanie lesných porastov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.