Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2021, 14:10

Recept na záchranu spaľovacích motorov? Takto znie nádejný vodíkový špeciál od Toyoty

Jedinečná pretekárska Corolla Sport, využívajúca nový spaľovací vodíkový motor, sa ukazuje vo svojom vôbec prvom videu. Prejavom mnohých poteší.

Recept na záchranu spaľovacích motorov? Takto znie nádejný vodíkový špeciál od Toyoty
Zdroj: Youtube.com/Toyota Times Global

Len nedávno sme vás informovali o najnovšej správe spoločnosti Toyota Motor Corporation, ktorá hovorí, že v záujme dosiahnutia uhlíkovo neutrálnej spoločnosti pre mobilitu vyvíja značka nový vodíkový "spaľovací" motor. 

Revolučné riešenie, ktoré by mohlo zachrániť spaľovacie motory a vozidlá dneška (s vlastnosťami a prejavom), však našlo najskôr uplatnenie v pretekárskom špeciály Toyota Corolla Sport, ktorý sa už v máji zapojí do vytrvalostných pretekov pod hlavičkou ORC ROOKIE Racing.

Novo vyvinutý motor je v samej podstate prepracovaný 1,6-litrový trojvalcový benzínový agregát, ktorý môžeme aktuálne nájsť napríklad v špičkovom modeli Toyota GR Yaris. Dostal upravený systém dodávky a vstrekovania paliva, aby bol schopný na produkciu energie využívať spaľovanie vodíka. 

Takéto riešenie má množstvo výhod. Spaľovanie vo vodíkových motoroch nastáva rýchlejšie ako v tých benzínových, takže sa zlepšuje odozva na stlačenie akcelerátora a okrem spaľovania nepatrného množstva motorového oleja počas jazdy, čo je prípad aj benzínových motorov, vodíkový motor pri používaní emituje nulové množstvo CO2.

Stále sú však prítomné emisie NOx, ktoré by v budúcnosti bolo potrebné redukovať alebo neutralizovať. Mimochodom, pretekárske vozidlo s vodíkovým motorom bude pri súťažiach tankovať vodík vyrábaný výskumným centrom Fukushima Hydrogen Energy Research Field.

​Zverejnené krátke video novinky však odhaľuje, ako znie nádejný vodíkový motor a taktiež v ňom pretekár Hiroaki Ishiura vysvetľuje, aké mal z vozidla prvé dojmy. 

"Jazda nie je zásadne odlišná (od bežných vozidiel s benzínovým motorom), než som čakal. Ide z toho podobný pocit, ako z normálneho motora. Ak by mi to nikto nepovedal, asi by som si myslel, že je to úplne bežný agregát," hovorí Ishiura.

Z videa je možné počuť, že zvukový prejav vozidla využívajúceho vodíkový motor je veľmi podobný bežnému športovému benzínovému autu. Na rozdiel od vodíkového tichého elektromobilu Mirai teda Corolle s vodíkovým motorom nechýbajú vibrácie alebo klasický revúci zvuk z výfukov.

A to je pre mnohých obrovským benefitom, ktorý vyvoláva pocit, že sedíte v bežnom športovo ladenom vozidle. A pritom vypúšťate nulové emisie CO2. Riešenie však zatiaľ nenájde uplatnenie v sériových modeloch, najskôr má v pláne Toyota svoju technológiu poctivo testovať práve v pretekoch, zapracovať na vývoji a následne sa rozhodne, či je táto cesta do budúcnosti tá pravá.