Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2021, 11:40

Jediný kus na svete. Rolls-Royce postavil unikátny model pre japonského miliardára

Na mieru vytvorené vozidlo vzniklo na základe zadania japonského podnikateľa Yusaku Maezawa, zberateľa umenia a nadšenca superšportových automobilov.

Jediný kus na svete. Rolls-Royce postavil unikátny model pre japonského miliardára
Zdroj: Rolls-Royce

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars vytvorila v jedinečnej spolupráci s módnym domom Hermès skvostný model Bespoke Phantom.

Ide o jedinečný výsledok požiadaviek klienta, mnohým zákazníkom totiž v súvislosti s luxusnou automobilkou Rolls-Royce nestačí len kúpa špičkového vozidla, ale chcú sa s ním na verejnosti ešte viac odlíšiť a zároveň prezentovať svoju vlastnú osobnosť.

​Phantom Oribe bol navrhnutý a ručne skonštruovaný tímom špecialistov z programu zákazkových úprav Bespoke v “Home of Rolls-Royce” v britskom Goodwoode v Západnom Sussexe a značky Hermès v Paríži, pričom odráža charakter a vášne samotného majiteľa.

Tým je  japonský podnikateľ Yusaku Maezawu, ktorý si svoje nové vozidlo predstavoval ako „land jet“ - pozemnú verziu prúdového lietadla.

Atraktívny zovňajšok

Maezawa je však okrem toho aj významným zberateľom starožitnej japonskej keramiky Oribe, preto sa automobilka inšpirovala nielen jej označením, ale nájdeme ju aj na výraznom dvojtónovom exteriéri vozidla s charakteristickými zelenými a krémovými glazúrami.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.