Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2021, 11:32

Čínske značky treba brať vážne. Dokážu vyrobiť superšport, ale aj beštiu do terénu

Nemusí už ísť výhradne o kopírovanie. Niektoré kúsky z produkcie čínskych automobiliek sú vo výsledku zaujímavým, moderným a pomerne originálnym vozidlom dnešnej doby.

Čínske značky treba brať vážne. Dokážu vyrobiť superšport, ale aj beštiu do terénu
Zdroj: ORA

Väčšina automobilových podujatí padla v uplynulých štrnástich mesiacoch za obeť Koronavirové pandémiu. Autosalón v Šanghaji konaný v polovici marca bol jedným z mála, ktorý sa uskutočnil.

Pozrite sa na novinky čínskych značiek, ktoré tam boli k videniu. Posmešky, ktoré sa na ich účet niesli pred pár rokmi, vás prejdú, Väčšina vyzerá viac než dobre, píše iDNES.cz.

Lynk & Co 09

Lynk & Co je mladá značka čínskeho koncernu Geely, ktorá využíva techniku ​​Volva a zameriava sa na mladých, technologicky upriamených zákazníkov. To hovorí do dizajnu ich modelov, ktoré majú jednotný dizajn provy s denným svietením po stranách prednej kapoty a hlavnými svetlometmi spojenými s maskou.

Zdroj: Lynk&amp

​Každý zo šestice doteraz prezentovaných modelov, označených jednoducho od 01 do 06, má tiež výrazný dizajn zadných partií. Najnovší prírastok v sekvencii robí skok a prichádza pod číslom 09. "Číslo deväť" využíva väčšie platformu Volva pomenovanú SPA a ide o veľké SUV, sesterský model Volva XC90.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.