Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2021, 11:37

Offroad na prenos vakcín Covid-19. Toyota vytvorila unikátnu verziu svojho známeho SUV

Špeciálne upravený Land Cruiser 78 je prvý automobil s chladiarenským systémom na prenos vakcín, ktorý získal od Svetovej zdravotníckej organizácie kvalifikáciu PQS.

Offroad na prenos vakcín Covid-19. Toyota vytvorila unikátnu verziu svojho známeho SUV
Zdroj: Toyota

Toyota Land Cruiser predstavovala vždy špičkové vozidlo určené do neľahkých podmienok. Na Slovensku sa už nejaký ten piatok predáva jeho najnovšia generácia, ktorá ponúka atraktívny dizajn aj po rokoch, moderné technológie a najmä vynikajúce jazdné vlastnosti či už na spevnených asfaltových cestách alebo v ťažkom teréne.

Na niektorých trhoch však ešte stále nevymrel ani predchodca, legendárny model Land Cruiser 78, ktorý stojí vo významnej miere za dnešnou povesťou tohto modelového radu.

Japonská automobilka aktuálne predstavila model špeciálne prispôsobený na prepravu vakcín do ťažko dostupných oblastí a akého člena na túto úlohu vybrať, ak nie Land Cruiser?

Ide dokonca vôbec o prvý automobil s chladiarenským systémom na takýto účel, ktorý získal od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) kvalifikáciu PQS (Performance, Quality and Safety). Takto upravená offroadová legenda zvýši dostupnosť vakcín a to primárne v rozvojových krajinách.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.