Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2021, 11:35

Potenciál vodíka je obrovský. Toyota vyvíja revolučný spaľovací motor s minimom emisií

​Do pretekárskeho športiaku osadený vodíkový motor by mohol byť istou záchranou áut ako ich poznáme dnes. Kedy a či to tak bude ukáže až čas.

Potenciál vodíka je obrovský. Toyota vyvíja revolučný spaľovací motor s minimom emisií
Zdroj: Toyota

Vodík už o sebe dáva čoraz častejšie vedieť a zdá sa, že jeho budúcnosť je pre niektorých výrobcov celkom atraktívna i reálna. Dokonca sa na slovenský trh prvýkrát dostal aj plne vodíkový model Mirai od japonskej automobilky Toyota.

Značka neočakáva markantné predaje, primárnou úlohou novinky je najmä rozšíriť povedomie o tejto sympatickej alternatíve dnešných bežných elektromobilov. Toyota je pritom známa najmä svojimi skvele zvládnutými hybridmi, ktorým začala venovať pozornosť dávno predtým ako začali byť "populárne" a dnes jej to prináša zaslúžené ovocie.

V dobe, kedy ostatní horlivo pretláčajú elektrické autá a elektrifikované autá pre čo najväčšie zníženie flotilových emisií portfólia, Toyota sa s čistou hlavou zameriava na športové špecialitky divízie GR a na vodíkovú technológiu.

Dôkazom je aj najnovšia správa spoločnosti Toyota Motor Corporation, ktorá hovorí, že v záujme dosiahnutia uhlíkovo neutrálnej spoločnosti pre mobilitu vyvíja značka nový vodíkový "spaľovací" motor.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.