Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2021, 14:02

Huawei spája sily s automobilkou. V obchodoch začal predávať nový čínsky elektromobil

Huawei v spolupráci s čínskou automobilkou Seres uviedol na tamojší trh nový elektromobil Seres SF5, s cenou v prepočte od 27 800 eur.

Huawei spája sily s automobilkou. V obchodoch začal predávať nový čínsky elektromobil
Zdroj: Huawei

Dnešné moderné a technológiami nabité automobily mnohým pripadajú ako doslova počítače či smartfóny na kolesách. Oproti niekoľkým rokom vzad majú ohromné vymoženosti, ponúkajú špičkové bezpečnostné systémy znižujúce riziko nehody či zmierňujúce jej následky. Ako by to asi mohlo vyzerať, keby sa spojí automobilka práve s výrobcom technologických produktov a telefónov?

Odpoveď z časti prináša spoločnosť Huawei, ktorá v spolupráci s čínskou automobilkou Seres uviedla na trh úplne nový elektromobil Seres SF5. "Ide o prelomový moment ako pre odvetvie spotrebnej elektroniky, tak aj pre automobilový priemysel," uviedol Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

Bez problémov s nabíjaním

Táto dvojica spoločností vytvorila nový systém, ktorý efektívne zvyšuje dojazd elektromobilu. Automobil je vybavený pohonom Huawei DriveONE Three-in-One Electric Drive, ktorý rieši nielen otázky ohľadom vzdialenosti, ktorú novinka prejde na jedno nabitie, ale tiež prináša výkon na vysokej úrovni.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.