Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2021, 14:09

Mercedes neprestáva tlačiť na pílu. Debut zažilo elektrické rodinné SUV pre siedmich

Príchod na európsky trh sa očakáva ešte tento rok. Prednosť však dostala pre automobilky dôležitá Čína, kde sa predaj spustí ako prvý.

Mercedes neprestáva tlačiť na pílu. Debut zažilo elektrické rodinné SUV pre siedmich
Zdroj: Daimler

Mercedes v poslednej dobe chrlí jeden elektromobil za druhým a svoju rodinu EQ naplno rozširuje modelmi najrôznejších segmentov.

Veď len nedávno prišiel na náš trh najmenší crossover zástupca EQA a pred niekoľkými dňami si odbil svetovú premiéru i plne elektrický luxusný model EQS, ktorý predstavuje absolútny technologický i dizajnový vrchol z pomedzi svojich doterajších súrodencov.

​K vozidlám EQA, EQC, EQS či plne elektrickej praktickej triede V (EQV) sa novo pridáva aj rodinne zamerané športovo-úžitkové vozidlo EQB. Novinka už na prvý pohľad priamo vychádza zo spaľovacieho modelu GLB a poteší najmä ponechaním možnosti odviesť až sedem pasažierov. Predaj sa rozbehne najskôr v Číne, neskôr dorazí nový člen aj do Európy.

Praktickosť zostáva nezmenená

Pokiaľ ide o rozmerové parametre, EQB zostáva voči modelu GLB v nezmenenej podobe. Z dizajnového hľadiska pribudla charakteristická vyplnená predná maska chladiča a nechýba ani LED svetelná linka spájajúca predné hlavné svetlomety.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.