Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 11:31

Kuriózny prvok výbavy auta. V tomto Lexuse si hudbu pustíte aj z gramofónu

Model Lexus IS Wax Edition je iba koncepčným vozidlom, do predaja sa nedostane a v budúcnosti bude vystavený na akciách organizovaných automobilkou.

Kuriózny prvok výbavy auta. V tomto Lexuse si hudbu pustíte aj z gramofónu
Zdroj: Lexus

Dnešné automobily ponúkajú obrovský zástup najmodernejších technológií, o ktorých sa nám pred rokmi mohlo iba zdať. Vývoj sa pritom týka aj sprostredkovania hudobného zážitku, do modelov pribudli špičkové audiosústavy s množstvom reproduktorov a vysokou kvalitou reprodukcie, vďaka čomu si užijete za volantom pocity takmer ako na koncerte.

A to môže byť v dnešnej pandémiou poznačenej dobe celkom príjemné odreagovanie sa od každodenných starostí. Americká divízia japonskej značky Lexus však posunula úroveň ponuky hudobného zážitku ešte o poznanie vyššie a vytvorila jedinečný sedan s funkčným gramofónom priamo v interiéri.

Gramofón z 3D tlače

Do prístrojovej dosky na strane spolujazdca, presne tam, kde majitelia štandardných vozidiel Lexusu IS nájdu priehradku na odkladanie rukavíc, teraz namontovali technici plne funkčný gramofón. Zariadenie sa podarilo zakomponovať do priestoru naozaj esteticky. Keď sa totiž práve nepoužíva, je ukryté za elegantnými dvierkami.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.