Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2021, 11:34

Volvo nechce zaspať na vavrínoch. Najpredávanejší model bude inteligentnejší než kedykoľvek predtým

Dovedna sa predalo už viac ako 1,68 milióna kusov, pričom vlani tvorili predaje modelu XC60 až 29-percentný podiel z celkových predajov.

Volvo nechce zaspať na vavrínoch. Najpredávanejší model bude inteligentnejší než kedykoľvek predtým
Zdroj: Volvo

Volvo bolo v minulosti synonymom pre prvotriednu bezpečnosť a tohto titulu sa výrobca nehodlá vzdať ani v súčasnosti. Jeho športovo-úžitkový model XC60 sa už viac ako desať rokov drží na vrchole jedného z najkonkurenčnejších segmentov trhu a od roku 2009 je v zásade najpredávanejším vozidlom spoločnosti Volvo Cars.

Do roku 2020 sa z neho predalo vo svete už viac ako 1,68 milióna kusov a len vlani značka dodala zákazníkom takmer 200-tisíc kusov, čo predstavovalo takmer 29 percent jej celkového predaja. 

​​Z hľadiska podielu na trhu to bol teda najobľúbenejší automobil európskeho segmentu luxusných SUV strednej triedy a v rovnakom segmente svetového trhu sa dokonca umiestnil v prvej päťke.

Za posledné desaťročie bol model taktiež ocenený množstvom medzinárodných cien v rôznych kategóriách a to od dizajnu až po spomínanú bezpečnosť, pričom jedným z jeho najvýznamnejších úspechov bol nepochybne zisk titulu Svetové auto roka ešte v roku 2018.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.