Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2021, 14:45

Toto je budúcnosť japonskej značky. Koncept Lexusu ponúka dojazd 600 kilometrov

Svetová premiéra elektro-konceptu LF-Z Electrified predstavuje úplne novú víziu Lexusu a toho, čo chce značka dosiahnuť prostredníctvom elektrifikácie.

Toto je budúcnosť japonskej značky. Koncept Lexusu ponúka dojazd 600 kilometrov
Zdroj: Lexus

Japonská automobilka Toyota je známa svojimi prepracovanými hybridmi, ktorých vývoju sa aktívne venuje už dlhé roky a zdá sa, že v najbližšej dobe sa od nich nehodlá odpútať.

Tento zámer a upriamenie pozornosti na alternatívny pohon jej po rokoch prináša zaslúžené ovocie a na rozdiel od iných výrobcov, práve Toyota bez problémov zvláda čoraz prísnejšie emisné normy bez výraznejšej ujmy.

​Dokonca chrlí na trh automobily, ktoré by ste možno ani nečakali - znovu zrodila model Supra a pre nadšencov priniesla tiež ostrý kompakt v podobe GR Yarisu. Masové rozšírenie elektromobilov do svojej ponuky však zatiaľ neplánuje a držať sa má zatiaľ výhradne spaľovacích a hybridných (prípadne plug-in hybridných) prevedení.

Trochu inak je na tom jej luxusná odroda v podobe značky Lexus, ktorá aktuálne predstavila koncept LF-Z a zároveň priblížila svoje plány na nasledujúce obdobie. Pôjde o budúcnosť výrazne zameranú na elektromobilitu, podobne, ako je tomu u mnohých ďalších značiek.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.