Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2021, 11:40

Hyundai vylepšil svoje úspešné ostré modely divízie N. Poznáme ich slovenské ceny

Výkonné modely i30 N a i30 Fastback N získali s faceliftom viaceré technické aj dizajnové vylepšenia, ktoré sú zamerané na výkon i emócie.

Hyundai vylepšil svoje úspešné ostré modely divízie N. Poznáme ich slovenské ceny
Zdroj: Hyundai

Keď svetu kórejská automobilka Hyundai predstavila svoj vôbec prvý počin novo vzniknutej divízie Hyundai N, spustila obrovskú senzáciu. Model i30 N vznikol pod taktovkou dobre známeho Alberta Biermanna, ktorý kvôli tomuto projektu prestúpil zo športovej divízie prémiovej nemeckej značky BMW M a tak bolo nadšencom jasné, že horúca novinka bude niesť špičkový rukopis a ponúkne výnimočné jazdné vlastnosti. 

Dôkazom toho, že Hyundai i30 N je skutočne skvele navrhnutým a spracovaným vozidlom bol i okamžitý predajný úspech, ktorým tento debutový počin vytlačil z hľadáčika aj ostrieľaných konkurentov a postavil sa na prvú priečku v predajoch na Slovensku.

​Tento hothatch nemá podľa vtedajších slov značky za cieľ ponúkať najvýkonnejšie parametre, zameriava sa primárne na zážitok z jazdy a rozbúšenie srdca vodiča. A to sa aj podľa našich skúseností zo zahraničných a domácich testov niekoľkokrát nepochybne potvrdilo.

Hoci ošiaľ už jemne upadol, stále sa modelu darí z pohľadu predajov veľmi dobre a podporiť to má aktuálne decentná modernizácia, ktorá nielen že pozmeňuje dizajn modelu, ale prináša i niekoľko technických zmien. S príchodom jari teraz slovenský importér zverejnil taktiež slovenské ceny svojich vynovených ostrých modelov i30 N a i30 Fastback N.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.