Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2021, 14:25

Kia odštartovala novú éru. Svetu predstavila elektromobil s takmer 600 koňmi

Automobilka zatiaľ neprezradila ceny ani dostupnosť na našom trhu. Predaj vo svete má však odštartovať v druhej polovici tohto roka.

Kia odštartovala novú éru. Svetu predstavila elektromobil s takmer 600 koňmi
Zdroj: Kia

Trh momentálne zažíva obrovský nápor nových elektromobilov, ktoré chrlia zo svojich rúk takmer všetky masové značky. Škoda začína ponúkať svoj očakávaný Enyaq, BMW prichádza s modelom iX, Mercedes-Benz uvádza kompaktné EQA a napríklad Hyundai predstavil svetu nedávno svoju pýchu v podobe elektrického Ioniqu 5. 

A práve s kórejským súrodencom bude mať veľa spoločného aj novo odhalená Kia EV6. Zároveň s jej debutom začína automobilka novú éru a to nielen z pohľadu elektrického pohonného ústrojenstva, ktoré bude v útrobách mnohých chystaných noviniek, ale taktiež po stránke dizajnu. 

„EV6 je stelesnením novej Kie. Model sa rodí preto, aby inšpiroval každú cestu prostredníctvom odvážneho dizajnu, progresívneho inžinierstva, inovatívnych technológií a vzrušujúceho elektrického výkonu,“ uviedol Ho Sung Song, prezident a CEO spoločnosti Kia.

„Predstavuje tiež začiatok dlhodobého záväzku spoločnosti Kia k udržateľnej mobilite, ktorý urýchľuje prechod nielen k čistej doprave, ale aj k výrobkom, materiálom a výrobe,“ dodáva.

Budúcnosť podľa Kie

Spoločnou črtou Hyundaiu Ioniq5 a novej Kie EV6 je použitá podvozková platforma E-GMP, na ktorej oba horúce modely stoja. No zatiaľ čo Hyundai ide cestou retra s ostrými prvkami, Kia sa uberá futuristickejším smerom a za cieľ má zrejme ovládnuť skôr Áziu. Oba kúsky sú však atraktívne a vzhľadom naozaj vydarené.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.