Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 11:35

Toyota zachráni legendárne auto Jamesa Bonda. Bol to prvý superšport značky

Športové kupé s označením Toyota 2000GT získalo status skutočnej rarity na trhu s veteránmi. S len 351 vyrobenými kusmi je dôležitá ich obnova a záchrana.

Toyota zachráni legendárne auto Jamesa Bonda. Bol to prvý superšport značky
Zdroj: Toyota

Japonská automobilka Toyota má na svojom bohatom výrobnom konte za tie roky existencie naozaj zaujímavé kúsky. Nemyslíme však teraz súčasné špičkové športiaky divízie GR, akými sú napríklad znovuzrodená Supra či ostrý Yaris.

Ak sa totiž ponoríme trochu hlbšie do histórie, nájdeme tu podstatne exkluzívnejšie kúsky a medzi nimi aj samotného predchodcu superšportov značky - kupé 2000GT.

V rámci projektu GR Heritage Parts sa rozhodla automobilka Toyota uviesť do predaja sériové náhradné diely na renováciu klasických športových vozidiel značky a jedným z prvých modelov bolo práve spomínané historické kupéčko. Okrem neho sa v projekte objavuje i model A70 Supra (1986-1993) či A80 Supra (1993-2002).

​Týmto spôsobom sa výrobca snaží povzbudiť súkromných zberateľov, aby sa dobre starali o výnimočné exempláre nielen klasického športového auta, akým je 2000GT. Súčasne dáva značka dobrý príklad tým, že z času na čas sama obnoví ďalší takýto model. Tentoraz sa do dielne dostalo auto s číslom karosérie MF10-10207 z kolekcie Toyota South Africa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.