Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2021, 14:10

Vstúpi Lexus do vôd segmentu SUV-kupé? Zaregistroval si úplne nové označenie

Lexus požiadal Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo o registráciu nového označenia LF-Z. Ide o koncept, ktorý by mohol byť predchodcom nového SUV-čka so strihom kupé.

Vstúpi Lexus do vôd segmentu SUV-kupé? Zaregistroval si úplne nové označenie
Zdroj: Lexus

Koncepčné vozidlá označuje japonská automobilka Lexus už dlhé roky skratkou LF (Lexus Future) doplnenou dodatkom za pomlčkou. Napríklad známy športový model v sériovej verzii nesúci meno LFA bol ešte predtým v podobe štúdie predstavený pod názvom LF-A.

Predchodca kupéčka LC, ktoré bolo uvedené na trh vo výsledku prakticky v nelíšiacej sa podobe od koncepčného prototypu, sa volal A. Preto je takmer isté, že za novým registrovaným označením LF-Z sa skrýva nové koncepčné vozidlo a nie finálny model pripravený na sériovú výrobu.

Veľa indícií však naznačuje, že výrobca pripravuje skutočne prelomové auto, ktoré automobilke Lexus umožní vstúpiť do úplne nového segmentu. Ísť by malo o stále populárnejšiu kategóriu športovo-úžitkových vozidiel so strihom karosérie na štýl kupé, čiže s klesajúcou strechou smerom k zadnej časti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.