Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2021, 11:35

Slováci kupujú stále drahšie a prémiovejšie autá. Ich cena sa za 10 rokov zdvojnásobila

Zatiaľ, čo Čech si s financovaním nákupu auta pôžičkou zaobstará vozidlo v priemere vo veku 40 rokov, Slovák si ho dopraje už v 35 rokoch.

Slováci kupujú stále drahšie a prémiovejšie autá. Ich cena sa za 10 rokov zdvojnásobila
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kúpa vozidla je vždy náročná a významná vec, bez ohľadu na zvolenie jazdeného alebo úplne nového vozidla. Do úvahy treba brať pri výbere množstvo faktorov, aby ste nakoniec svoje rozhodnutie neľutovali a v garáži "chovali" naozaj ten správny kúsok.

A hoci posledný rok to na automobilovom trhu nie je práve ideálne, Slováci si rok čo rok kupujú drahšie autá. Nezmenila to ani pretrvávajúca pandémia a prísne vládne opatrenia.

Kúpa auta na úver je spravidla investíciou na niekoľko rokov, preto je potrebné ju dobre zvážiť. Tak, ako to platí pri všetkých ostatných úveroch, aj tu je nutné sa zamyslieť, koľko budete mesačne splácať a počítať s nejakou finančnou rezervou. Nie vždy je však najnižšia splátka tým najlepším variantom.

Z údajov spoločnosti Home Credit vyplýva, že priemerná cena jazdeného vozidla, ktoré si slovenskí zákazníci zadovážili na úver, za uplynulé desaťročie narástla takmer dvojnásobne. Zatiaľ, čo v roku 2011 to bolo "iba" necelých šesť a pol tisíc eur, vlani už vyše 12 a pol tisíc.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.