Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2021, 14:10

Kia predstavila revolučný elektromobil udávajúci smer. Odštartuje novú filozofiu značky

„Spojenie protikladov“ – tak znie nová filozofia dizajnu spoločnosti Kia pre všetky jej budúce vozidlá. Medzi prvými ju dostala chystaná elektro-novinka EV6.

Kia predstavila revolučný elektromobil udávajúci smer. Odštartuje novú filozofiu značky
Zdroj: Kia

Po nedávnej premiére kórejského koncernového súrodenca Hyundai Ioniq 5 postupne odkrýva verejnosti svoju novinku aj spoločnosť Kia. Tá predstavila prvé zábery vonkajšieho i vnútorného dizajnu pripravovaného modelu EV6, ktorý bude mať premiéru ešte tento mesiac. 

Okrem toho, že ide o prvý model značky stojaci na podvozkovej platforme pre plne elektrické autá (E-GMP), bude predstavovať štartovacie políčko pre novú éru značky. A to najmä čo sa dizajnu týka, ktorý vychádza z novej filozofie „Opposites United“ (Spojenie protikladov") čerpajúcej inšpiráciu z kontrastov vyskytujúcich sa v prírode i v ľudskej spoločnosti. 

„Model EV6 ako prvé špecializované elektrické vozidlo Kia je ukážkou elektrifikovaného výkonu a progresívneho dizajnu zameraného na človeka. Pevne veríme, že EV6 je pôsobivý a dôležitý model pre nový trh s elektromobilmi,“ uviedol Karim Habib, hlavný viceprezident a riaditeľ Globálneho centra dizajnu.

V prípade modelu EV6 sme chceli vytvoriť osobitý a pôsobivý dizajn prostredníctvom kombinácie dômyselných technologických prvkov a súčasne poskytnúť jedinečný priestor futuristického elektromobilu,“ dodáva Habib.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.