Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2021, 00:00

Najmenšia Toyota z Česka dostane nástupcu. V Európe bude možno bez konkurencie

Toyota potvrdila, že jej najmenší model Aygo dostane nástupcu. A to napriek tomu, že skončilo partnerstvo, v rámci ktorého vznikali existujúce minivozidlá v českej továrni v Kolíne.

Najmenšia Toyota z Česka dostane nástupcu. V Európe bude možno bez konkurencie
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Najmenšia Toyota a jedno z najmenších vozidiel na trhu vôbec dostane novú generáciu, aj keď to s ňou donedávna vyzeralo všelijako, píše iDNES.cz. Spoločný podnik TPCA, ktorý Toyota prevádzkovala s koncernom PSA (dnes Stellantis) a v rámci ktorého vyrábala "trojčatá" Aygo, Citroën C1 a Peugeot 108 tento rok v januári skončil.

Toyota teda pripraví nové miniauto samostatne, no aj tak však dôjde na zdieľanie techniky. Nové Aygo - ak sa tak model bude aj naďalej menovať - ​​dostane platformu z väčšieho Yarisu. Továreň týmto rokom plne prevzala japonská značka (od začiatkov v roku 2005 má v Kolíne výrobné procesy v továrni na starosti) a výrobňa sa tak teraz volá Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

Firma už skôr oznámila, že továreň prejde premenou a začne sa tu vyrábať nová generácia modelu Yaris. Pre Aygo sa to zdalo byť konečnou, v priebehu minulého roka však vedenie značky začalo naznačovať, že sa najmenšia Toyota napokon nástupcu predsa len dočká. Aygo teda prežije, pricestuje v novej generácii, čo automobilka teraz oficiálne potvrdila. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.