Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2021, 14:20

Škoda zverejnila prvú snímku interiéru chystaného SUV. Na Slovensko však nepríde

Kushaq, ktorý bude mať oficiálnu premiéru ešte tento mesiac, je v rámci produktovej ofenzívy projektu INDIA 2.0 prvým zo štyroch modelov značiek Škoda a Volkswagen.

Škoda zverejnila prvú snímku interiéru chystaného SUV. Na Slovensko však nepríde
Zdroj: Škoda

Prototyp kompaktného športovo-úžitkového vozidla Kushaq sa nám už predstavil v snímkach vo svojej maskovanej podobe počas testovania, avšak teraz Škoda prináša vôbec prvý pohľad aj do útrob chystanej štýlovej novinky.

Kompakt na zdvihnutom podvozku zapadne svojimi skromnejšími rozmermi presne do hľadáčika zákazníkov na indickom trhu, pre ktorý je i primárne určený.

​​Škoda spravuje v Indii aktivity značiek Audi, Porsche a Lamborghini. Od októbra 2019 riadi mladoboleslavský výrobca spoločnosť Škoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL), ktorá vznikla zlúčením troch bývalých samostatných spoločností a ktorá zastrešuje všetky lokálne aktivity koncernu VW.

"Sme hrdí na to, že v budúcnosti budú predstavené ďalšie vozidlá postavené na špecifickej indickej platforme MQB A0-IN. Škoda Kushaq bola vyvinutá s využitím rozsiahlych znalostí indického trhu a bola upravená tak, aby ponúkla vysokú hodnotu pri zachovaní kvality typickej pre značku Škoda," hovorí Gurpratap Boparai, generálny riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.