Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2021, 00:00

Zlepšia vzhľad, no môžu spôsobiť i problémy. Čo treba vedieť o fóliách na sklá auta? ​

"Čierne okná" aj na vodičových a spolujazdcových dverách auta? Takáto frajerina vás môže vyjsť draho, pričom môžete prísť aj o techničák.

Zlepšia vzhľad, no môžu spôsobiť i problémy. Čo treba vedieť o fóliách na sklá auta? ​
Zdroj: skcaraudio.com

Trh s náhradnými dielmi či vylepšeniami na vozidlo je dnes už skutočne bohatý. Človek zoženie doplnky od výmyslu sveta a medzi obľúbené i praktické zároveň patria napríklad fólie. Tie môžeme všeobecne deliť na tie karosárske a potom okenné. 

Fólie určené na karosériu dokážu poskytnúť dodatočnú ochranu laku pred odreninami (priehľadné) alebo tiež úplnú zmenu farby auta (farebné či s motívom). Ďalším spomínaným druhom sú fólie okenné, ktoré okrem ochrany kabíny pred prenikaním slnečných lúčov, čo môže spôsobovať rýchlejšie starnutie materiálov, zlepšujú i vzhľad vozidla a poskytujú vyššie súkromie.

Okoloidúci potom len tak ľahko nevidia do auta, čo môže tiež na parkoviskách odlákať potencionálnych zlodejov. Interiér auta sa menej prehrieva a životnosť všetkých materiálov sa následne neznižuje tak, ako by tomu bolo pri čírych sklách a prenikaní UV žiarenia. Pri oboch druhoch fólií je však dôležité poznať zákon a možnosti aplikácie. V opačnom prípade by ste sa mohli dostať do nemalých nepríjemností.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.