Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2021, 14:16

Môže zatieniť aj väčšie autá. Škoda prezrádza detaily o úplne novej Fabii

  • Zverejnené boli snímky maskovaného predsériového prototypu a niekoľko podrobných informácií ohľadom vlastností novej generácie českého bestsellera.
  • Premiéra modelu je naplánovaná na máj tohto roka a do showroomov by sa mala Fabia dostať na jeseň.
Môže zatieniť aj väčšie autá. Škoda prezrádza detaily o úplne novej Fabii
Zdroj: Škoda

Pôvodne sme už v týchto dňoch mali mať za sebou prvé jazdy s maskovaným prototypom chystanej úplne novej generácie modelu Škoda Fabia. Stále nepriaznivá pandemická situácia a prísne opatrenia vlády proti zamedzeniu šírenia nákazy však plány zmenili a tak si budeme na dojmy z novinky musieť počkať.

Automobilka však aktuálne prináša niekoľko ďalších detailných informácií, ktoré majú verejnosti ešte pred samotnou svetovou premiérou priblížiť, na čo sa môžeme v súvislosti s najobľúbenejším modelom značky tešiť.

Zdá sa, že kompletne prepracovaný kompakt má mať veľký potenciál nielen nadviazať na doterajší úspech predchodcov, ale svojimi vlastnosťami zatieniť i väčších konkurentov.

Pod maskovaním väčšia a priestrannejšia

I keď sa model momentálne nachádza pod hadím maskovaním, jeho rozmery sú už známe. Vďaka novo využívanej koncernovej podvozkovej platforme MQB A0 zostala hmotnosť vozidla takmer totožná s treťou generáciou vozidla, no narástlo vo všetkých smeroch.

Na dĺžku meria 4 107 milimetrov (+ 110 mm), na šírku má 1 780 milimetrov (+ 48 mm) a na výšku dosahuje 1 460 milimetrov. Rázvor dosahuje až 2 564 milimetrov (+ 94 mm), čo prispeje k väčšej priestrannosti v kabíne.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.