Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 14:20

Nové "Céčko" od Mercedesu prichádza v top forme. Malo by kraľovať vo svojej triede

Nový sedan a kombi bude možné objednávať od 30. marca a k autorizovaným partnerom sa dostanú v lete tohto roka.

Nové "Céčko" od Mercedesu prichádza v top forme. Malo by kraľovať vo svojej triede
Zdroj: Daimler

Vitajte v novom, ešte digitálnejšom a efektívnejšom svete. Tak otvára svoju tlačovú správu prémiová nemecká automobilka v súvislosti so svetovou premiérou svojho dôležitého modelu strednej triedy. Reč je o Triede C, jednom z najpredávanejších radov z ponuky značky, pričom len od roku 2014 (zo súčasnej generácie) mala automobilka predať až viac ako 2,5 milióna kusov.

Novinka je v prichádzajúcej novej generácii komplexne elektrifikovaná prostredníctvom pomocných hybridných pohonov so 48-voltovou technikou a integrovaným štartovacím generátorom či prostredníctvom hybridných pohonov dobíjateľných zo siete.

Vďaka mimoriadne efektívnemu systému akumulátorov dosahuje ako hybridné vozidlo dobíjateľné zo siete doteraz v triede neprekonanú úroveň dojazdu. Nehovoriac o prítomnosti najmodernejších technológií, riešení a vychytávok po vzore vlajkovej lode Triedy S. Už to naznačuje, že "Céčko" bude top modelom v triede. Poďme na to však pekne po poriadku.

Atraktivita jej nechýba

Ako tvrdí výrobca, vďaka kombinácii krátkeho predného previsu, dlhého rázvoru a zadného previsu má nová Trieda C dynamické proporcie už aj počas státia. Nadväzuje na aktuálny dizajnové jazyk a berie si príklad zo svojich "starších" novo predstavených súrodencov. Dynamický postoj potom podporuje široký rozchod kolies či disky vo formáte 17 až 19 palcov. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.