Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2021, 11:40

Najpredávanejší Nissan v Európe sa dočkal. Nová generácia je v každom smere lepšia

Odkedy značka v roku 2007 založila segment crossoverov, predali sa viac ako tri milióny kusov modelu Qashqai. Prvé kusy novej generácie prídu na cesty už počas tohto leta.

Najpredávanejší Nissan v Európe sa dočkal. Nová generácia je v každom smere lepšia
Zdroj: Nissan

Automobilka Nissan v súčasnosti oproti konkurenčným značkám jemne stráca, nakoľko vo svojej ponuke nemá až tak početný zástup hybridov alebo plne elektrických áut a ani technologická výbava na tom nie je práve najlepšie.

Záchrannú ruku však na poslednú chvíľu podáva najobľúbenejší a v Európe vôbec najpredávanejší model, aby výrobcu opäť poslal na výslnie. 

​Nová tretia generácia Nissanu Qashqai patrila medzi skutočne očakávané, nakoľko si toto športovo-úžitkové vozidlo stihlo za svoje pôsobenie podmaniť nemalé množstvo zákazníkov. Na Starom kontinente to je už viac ako tri milióny predaných áut, čo radí modelový rad k lídrom segmentu crossoverov.

Rovnako ako jeho predchodcovia, aj vývoj novinky viedol tím Nissan Design Europe so sídlom v centre Londýna, zatiaľ čo technický vývoj mala na storosti spoločnosť Nissan Technical Center Europe so sídlom v meste Cranfield v Bedfordshire (Veľká Británia).

„Východiskom pre návrh a vývoj úplne nového modelu Qashqai bola hĺbková analýza vzťahov, ktoré sme za posledných 13 rokov mali so všetkými našimi zákazníkmi modelov Qashqai. Umožnilo nám to pochopiť ich potreby a najmä to, čo si cenia na crossoveri, ktorý denne používajú a na ktorý sa spoliehajú,“ uviedol Marco Fioravanti, viceprezident spoločnosti Nissan Europe pre plánovanie produktov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.