Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2021, 11:20

Škoda prináša do áut novú bezpečnostnú funkciu. Zatiaľ pre päť svojich modelov

Nová aplikácia bude varovať vodičov pred nebezpečnými situáciami v doprave a napríklad aj pred prípadmi neúmyselnej jazdy v protismere.

Škoda prináša do áut novú bezpečnostnú funkciu. Zatiaľ pre päť svojich modelov
Zdroj: Škoda

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ponúka po aplikáciách infotainmentu zobrazujúcich počasie, správy a po nových aplikáciách Kalendár a Marketplace vo svojich vozidlách tiež horúcu novinku nazvanú Traffication. Spolupracovala na nej so spoločnosťou Bosch, pričom po stiahnutí z online obchodu v automobile a následnej inštalácií beží neustále na pozadí.

Akonáhle sa potom objaví nebezpečná dopravná situácia v blízkosti aktuálnej pozície vozidla, upozorní aplikácia vodiča správou na centrálnom displeji infotainmentu. Samozrejme, vozidlá v premávke vedia medzi sebou komunikovať (dať si napríklad vedieť o poruche) jedine v prípade, že majú obe nainštalované Traffication.

Úlohou aplikácie je najmä zvyšovať bezpečnosť tým, že v prípade potreby upozorňuje vodiča na nebezpečné dopravné udalosti, napríklad na odstavené vozidlá v neprehľadnej zákrute, ale i na ďalšie rizikové situácie a problémy na ceste. Rovnako tak upozorní vodiča, ak nabehne na diaľnici v zlom smere a následne ide v protismere. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.