Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2021, 11:40

Porsche má na konte zaujímavý rekord. Toto je aktuálne najrýchlejšie auto v interiéri

Kam až môžu siahať automobilky a ich honba za rekordmi? Porsche ukazuje, že pre svoj elektrický športiak Taycan je hľadanie limitov naozaj náročná úloha.

Porsche má na konte zaujímavý rekord. Toto je aktuálne najrýchlejšie auto v interiéri
Zdroj: Porsche

Automobilky sa už dlhé roky predháňajú vo všemožných disciplínach. Na prvý pohľad sa aktuálne u niektorých noviniek môže zdať, že zohrávajú preteky v tom, ktorá značky do kabíny svojich modelov dostane čo možno najviac displejov alebo dotykových plôch. Že je to vizuálne atraktívne je jedna vec, no druhá vec je reálne používanie a praktickosť ovládania počas jazdy.

​Stále však zostávajú verné i "tradičným" súbojom o najvýkonnejšie auto, najluxusnejšie auto, technologicky najpokročilejšie auto a pochopiteľne tiež okrem iného aj najrýchlejšie auto. Tu sa však musíme pristaviť, keďže táto disciplína sa už rozdelila na skutočne veľké množstvo akýchsi podkategórií.

Máme tu najrýchlejšie auto spôsobilé do premávky, najrýchlejšie sériové auto, najrýchlejšie elektrické auto, najrýchlejšie auto s predným pohonom a pokračovať by sme mohli ešte pekných pár riadkov ďalej. Niet výrobcom čo vyčítať, ak si chcú ukrojiť z pozornosti verejnosti, siahnuť musia občas aj po skutočne zaujímavých pokusoch o rekord.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 63% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.