Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2021, 11:04

Takto bude vyzerať nový bestseller z Česka. Škoda zverejnila prvú oficiálnu snímku

Jedna z najočakávanejších premiér pre slovenských a českých zákazníkov sa pomaly blíži. Nová generácia Fabie sa pomaly odhaľuje pred debutom na jar tohto roka.

Takto bude vyzerať nový bestseller z Česka. Škoda zverejnila prvú oficiálnu snímku
Zdroj: Škoda

Prvé priečky rebríčkov najpredávanejších modelov na Slovensku i v Česku patria už tradične každý rok vozidlám z Mladej Boleslavi. Zákazníci si jednoducho zvykli na "domáce" osvedčené autá s okrídleným šípom na kapote, ich priaznivú cenovú ponuku a tiež dostupnosť náhradných dielov či servisovania. Významnú časť zohrávajú aj vo flotilách firiem.

Škodovka má u nás teda veľmi silné zastúpenie a medzi najobľúbenejších členov rodiny značky patrí kompaktná Fabia a praktická všestranná Octavia. Väčší súrodenec už prišiel v roku 2019 v úplne novej a v mnohých smeroch i revolučnej podobe, zatiaľ čo vylepšenú Fabiu svetový debut ešte len čaká. 

Novej generácie, v poradí už štvrtej, by sme sa mali dočkať práve tento rok a s miernym oneskorením (pravdepodobne budúci rok) nakoniec dorazí aj prevedenie kombi. O tom sa dlho viedli dohady, či ešte v novej podobe vôbec príde na trh. Značka a rovnako tak i koncern VW si uvedomili, že aj práve menší český kombík dnes stojí za veľkým úspechom modelu ako takého a v podstate nemá priameho konkurenta.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.