Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2021, 15:35

Francúzska prémiovka slušne prekvapuje. Brilantný dizajn spája s pokrokovými technológiami

Vstup francúzskej novinky do predaja je naplánovaný na štvrtý štvrťrok tohto roka. Cenu však výrobca zatiaľ neprezradil.

Francúzska prémiovka slušne prekvapuje. Brilantný dizajn spája s pokrokovými technológiami
Zdroj: DS

Vo svete podobností a nápadných inšpirácií medzi značkami je príjemné, keď sa na trh dostane i dizajnovo pomerne jedinečne tvarovaný model. Aktuálne predstavuje takto charakterizovanú novinku prémiová odroda z Francúzska, ktorou je už od Citroenu odčlenená spoločnosť DS.

Tá svetu predstavila svoj úplne nový model s označením DS4, prinášajúci do segmentu kompaktných SUV (crossoverov) skutočne svieži vietor. Ono to v zásade nie je nijak šokujúce, DS totiž v súčasnosti patrí k značkám, ktoré dokážu na cestách svojimi autami náramne vynikať. Do istej miery za to môže i fakt, že u nás ešte nie je až tak masovo rozšírená a vo veľkom povedomí ľudí. Hoci už tu nejaký piatok pôsobí.

Označenie modelu DS 4 pritom nepoužil výrobca prvýkrát. Svoju históriu začal tento modelový rad písať ešte v roku 2010, kedy predstavoval luxusnejšie ladený hatchback. Vzhľadom na dnešný trend sa však musela prispôsobiť aj koncepcia vozidla a tak sa dalo čakať, že pôvodný hatchback dostane jemne zdvihnutý podvozok na štýl crossoverov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.