Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.01.2021, 14:20

Toto je nové najrýchlejšie auto sveta. Tretí pokus o rekord vyšiel, no nie úplne dokonale

Špičkový hyperšportový model SSC Tuatara bol doteraz zdá sa prekliaty, no tretí pokus o dosiahnutie rekordnej rýchlosti sa podaril. Hoci výsledok nás trochu prekvapil.

Toto je nové najrýchlejšie auto sveta. Tretí pokus o rekord vyšiel, no nie úplne dokonale
Zdroj: Youtube.com/Driven Plus

Vraví sa do tretice všetko dobré? Tak to platí aj v prípade pokusu o zápis do Guinnessovej knihy rekordov v disciplíne najrýchlejšej jazdy, respektíve najrýchlejšieho sériového vozidla.

Téma sa týka amerického hyperšportu SSC Tuatara, ktorá bola zdá sa až do tohto momentu prekliata. Výrobca sa s vývojom auta poriadne nadrel a jeho zavŕšenie malo predstavovať dosiahnutie svetového rekordu v dosiahnutej rýchlosti. Okrem toho sa mal model pokúsiť ako prvý prekonať aj hranicu 500 km/h.

Prvý pokus sa síce v samej podstate podaril a svetom obletela správa, že model Tuatara dokázal ísť v jednom smere až skutočne neuveriteľných 532,93 km/h, pričom priemerná obojstranná jazda (nutná pre zápis do knihy rekordov) bola 508,73 km/h. S prehľadom tak novinka vytlačila z trónu Ageru RS od švédskej spoločnosti Koenigsegg, ktorá niesla titul najrýchlejšieho auta sveta s rýchlosťou 447,19 km/h.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.