Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2021, 14:10

Šialená modernizácia Tesly. Volant z budúcnosti a dojazd vyše 800 kilometrov

Nový koncept kabíny bude poriadne diskutabilný. Najmä kvôli novo riešenému orezanému volantu s označením "Yoke".

Šialená modernizácia Tesly. Volant z budúcnosti a dojazd vyše 800 kilometrov
Zdroj: Tesla

Niet pochýb o tom, že americká automobilka Tesla išla vždy tak trochu proti prúdu a prinášala vo svojich produktoch skutočne pokrokové technológie či zaujímavé riešenia. Pridala významnú pomocnú ruku v masovom rozšírení elektromobility, jej modely prišli medzi prvými s možnosťou automatizovanej jazdy a z pomedzi konkurencie dosahovali najväčšie hodnoty dojazdu na nabitie.

Šéf značky Elon Musk jednoducho elektromobilite už pred rokmi veril a stále verí, verejnosť šokuje svojimi stále uletenejšími víziami a vychytávkami pretavenými aj do sériovej podoby. Veď ktoré auto na trhu dokáže "tancovať" na hudbu, ponúka možnosti kdejakých hier a kreslenia na gigantický stredový displej?

​Len prednedávnom sa začala internetom šíriť informácia, že sa automobilka snaží zbaviť svojich skladových zásob, čo predpovedalo možný príchod faceliftu úspešných modelov S a X. Teraz sa zdá, že dohady odborníkov boli správne. V oficiálnom konfigurátore sa totiž objavila nová podoba oboch modelových radov, s niekoľkými významnými novinkami. A ako je už zvykom, poriadne šialenými.

Budúcnosť podľa Tesly

Upravené sú nárazníky vpredu i vzadu a dizajn kolies, avšak najvýznamnejšie sú najmä dizajnové zmeny v interiéri. Ten sa zbavil veľkého stredového vertikálneho displeja zoskupujúceho v zásade všetky ovládacie funkcie a nahradil ho podobne gigantickou horizontálnou dotykovou obrazovkou. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.