Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2021, 14:20

Nové české SUV zabalené do maskovania. Škoda ukázala model Kushaq, u nás ho však nečakajte

Automobilka z Mladej Boleslavi ukázala na prvých oficiálnych snímkach maskovaný prototyp kompaktného SUV na platforme MQB-A0-IN. U nás ho však veľmi nečakajte.

Nové české SUV zabalené do maskovania. Škoda ukázala model Kushaq, u nás ho však nečakajte
Zdroj: Škoda

Rok 2021 bude pre českú značku Škoda Auto opäť veľmi dôležitý. Svetu sa má totiž predstaviť nová generácia bestselleru značky, kompaktnej Škody Fabia.

Jej príchod pred časom potvrdil samotný predseda predstavenstva mladoboleslavskej automobilky Thomas Schäfer. Rovnako tiež prezradil, že jej praktickejší kombi derivát bude mať jemné omeškanie a na trh sa dostane až neskôr. 

​Dôvodom je, že projekt vývoja Fabie Combi bol pozastavený, keďže materský Volkswagen jej výrobu odmietal kvôli nákladom aj kapacitám. Obľúbený kombík však patrí k top predávaným modelom značky a vo svojom segmente je v podstate jediným zástupcom. 

No tento rok značka zrejme otvorí premiérou iného modelu (Fabia má prísť v druhej polovici roka), ktorý nedávno upútal pozornosť verejnosti a v najnovšej tlačovej správe sa ukazuje v štýlovom tehlovo-čiernom maskovaní.

Ide zatiaľ o prototyp kompaktného športovo-úžitkového vozidla Kushaq, ktorého označenie výrobca len nedávno potvrdil a aktuálne prebiehajú posledné kroky pred jeho marcovým debutom.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.