Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2021, 13:35

Na stovku pod dve sekundy. Najrýchlejšie akcelerujúce auto sveta už je v predaji

Cena modelu Aspark Owl je stanovená na 2,9 milióna eur a vyrobených by malo byť celkom 50 kusov.

Na stovku pod dve sekundy. Najrýchlejšie akcelerujúce auto sveta už je v predaji
Zdroj: Aspark

Keď sa spomenie označenie hyperšportý automobil, množstvo fanúšikov áut s bláznivými výkonovými parametrami si automaticky predstavia prísne aerodynamicky tvarované vozidlo s špičkovo vyladeným vysokoobjemovým spaľovacím motorom.

A to ešte nehovoríme o tom prenikavom nezameniteľnom zvukovom prejave, je to jednoducho dokonalý orchester pre uši určený pre zarytých vyznávačov benzínu. 

Časy sa však menia a dnes už nie je ničím výnimočným, keď sa pod kapoty týchto výkonných beštií usadia i nekonvenčné pohonné jednotky. Či už ide o hybridné ústrojenstvo, alebo dokonca o plne elektrický pohon. To je prípad aj elektromobilu Aspark Owl, ktorý vás svojim zrýchlením pripraví o dych.

​Automobilová divízii japonskej spoločnosti Aspark sa rozhodla ešte pred troma rokmi predstaviť svetu svoj koncept nekompromisného športového vozidla s označením Owl. Ten šokoval verejnosť najmä svojimi až nereálnymi parametrami, za ktorými si však spoločnosť stála. Dnes už sa model, vo svojej sériovej podobe, dokonca dostáva do predaja a to aj v Európe.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 56% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.