Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2020, 14:06

Tieto modely zabojujú o titul Európske Auto roka 2021. Hodnotenie sa po rokoch mení

  • Tradičná prestížna anketa COTY bude mať teraz po 43-ročnej histórii trochu iné pravidlá. Dôvodom je prebiehajúca pandémia nového koronavírusu.
  • Predchádzajúci ročník COTY 2020 vyhral trnavský model Peugeot 208.
Tieto modely zabojujú o titul Európske Auto roka 2021. Hodnotenie sa po rokoch mení
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Pandémia koronavírusu v roku 2020 zmarila mnohé motoristické plány i udalosti. Začalo to na poslednú chvíľu zrušeným autosalónom v Ženeve, ktorý sa mal konať ešte začiatkom marca. Brány sa následne neotvorili ani na ďalších automobilových výstavách a podobne to bolo aj s už tradičným bratislavským či nitrianskym autosalónom. 

Aj napriek neľahkej situácii sa však podarilo zorganizovať aspoň niekoľko dlhoročných ankiet, ktoré hodnotia novo predstavené vozidlá a vyberajú z nich tie najlepšie kúsky za uplynulý rok. V tomto smere ide napríklad aj o Európske Auto roka 2021 (COTY 2021) v rámci známej prestížnej ankety, ktorá na svojom oficiálnom webe nedávno zverejnila i 29 kandidátov do boja o titul.

Bežne by sa odborná 60 členná porota motoristických novinárov z rôznych európskych štátov stretla na spoločných testoch na tratiach v Dánsku, no kvôli obmedzeniam a bezpečnosti sa tieto testovacie jazdy po dlhej 43-ročnej tradícii zrušili. Novinári sa teda budú novo zoznamovať s kvalitami vozidiel individuálne a v domácich podmienkach.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.