Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2020, 11:39

Bulhari premenili Teslu na extrémny luxus na kolesách. Bol to vianočný darček

Pripadá vám interiér elektromobilu Tesla Model X fádny a nezaujímavý? Skúste navštíviť známeho úpravcu z Bulharska, výsledok stojí za to.

Bulhari premenili Teslu na extrémny luxus na kolesách. Bol to vianočný darček
Zdroj: Vilner.eu

Za stúpajúcu popularitu elektrických automobilov môžeme poďakovať, samozrejme okrem iných výrobcov, i americkej spoločnosti Tesla. Tá svoje elektromobily ponúka zákazníkom už dlhé roky a verila im vcelku dávno predtým, než sa stali vyhľadávanou možnosťou značiek pre zvládanie emisných limitov a plnenie náročných eko noriem.

​Vo svojich útrobách nosia modely automobilky Elona Muska techniku, ktorá v top verziách poráža aj výkonné vozidlá so spaľovacím motorom a zároveň sa môžu v podstate navzájom dojazdom na nabitie a natankovanie rovnať. Nie je totiž ničím výnimočným, keď elektromobily Tesly disponujú možnosťou absolvovať na plnú kapacitu batérie viac než 500 kilometrov.

Aj "ľudový" Model 3 má v prevedení Long Range atakovať 580 kilometrov a necelých 600 kilometrov (certifikovaný EPA dojazd 597 km) má novo zvládať vo verzii Long Range Plus tiež športovo-úžitkový Model X. Jedno však majú vozidlá americkej značky Tesla spoločné - interiér nie je oproti konkurentom z prémiových radov nijak ohurujúci. 

Netvrdíme, že nie je príjemný na cestovanie alebo je nekvalitný, len môže byť pre mnohých nevýrazný a až príliš minimalistický. Výrobca totiž dáva prednosť uhladenosti, jemnosti a napríklad takmer všetky tlačidlá integruje do dotykovej obrazovky. Ak však túžite po väčšej noblese v kabíne, riešením môžu byť úpravárenské firmy. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 53% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.