Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2020, 11:35

Američania predstavili ultimátnu cestnú beštiu. Maximálna rýchlosť má siahať na 500 km/h

Venom F5 je úplne nový hyperautomobil navrhnutý a vyrobený od základu s jediným cieľom: byť absolútne najrýchlejším cestným autom na zemi.

Američania predstavili ultimátnu cestnú beštiu. Maximálna rýchlosť má siahať na 500 km/h
Zdroj: Hennessey

Hennessey Performance Engineering je americká tuningová spoločnosť špecializujúca sa na úpravy športových automobilov od niekoľkých svetoznámych značiek, vrátane napríklad Ferrari, Porsche, McLaren, Chevrolet, Dodge, Cadillac, Lotus, Jeep, Ford, GMC a ďalších.

V poslednom čase však začala firma i vývoj vlastných automobilových "produktov", medzi ktoré patrí prvý hyperšport s označením Venom F5. Už pred premiérou sa hovorilo o jeho závratných výkonoch a rýchlosti, až dnes však výrobca dopodrobna predstavil model vo svojej finálnej sériovej podobe.

​Zákazníci môžu zabudnúť na špičkové športiaky ako Koenigsegg One:1 alebo Bugatti Chiron, ktoré v minulosti získalo prestížne tituly najrýchlejšieho auta sveta. Novinka od Hennessey si totiž má uchmatnúť titul najrýchlejšieho produkčného vozidla na svete pre seba. Predpoklady a technické špecifikácie na to rozhodne má.

Prísny dizajn

Tím vyvinul úplne nový dizajn, podvozok a karosériu z uhlíkových vlákien prísne zameranú na špičkovú aerodynamiku, aby dosiahli čo najmenší odpor. Exteriér modelu je teda do veľkej časti formovaný práve fungujúcou aerodynamikou a inšpirovaný snahou o čo možno najvyššiu maximálnu rýchlosť. Z každého smeru a tvaru vyžaruje odhodlanie, účel a dráma s aerodynamickými a ostrými líniami, ako sa na perfektný hyperšport patrí.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.