Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2020, 11:35

Čas "revolúcie" sa blíži. BMW podrobuje pripravované SUV extrémnym skúškam

Nová pripravovaná technologická vlajková loď spoločnosti BMW Group dokončuje intenzívny testovací program zameraný na systémy pohonu, podvozka i technológií.

Čas "revolúcie" sa blíži. BMW podrobuje pripravované SUV extrémnym skúškam
Zdroj: BMW

Nemecká prémiová automobilka BMW nedávno upútala pozornosť odhalením svojho predprodukčného modelu s označením iX. Úplne nové a do istej miery i revolučné SUV sa začne sériovo vyrábať v závode BMW Dingolfing od druhej polovice budúceho roka a bude predstavovať do istej miery revolučnú novú technologickú vlajkovú loď spoločnosti BMW Group.

Rok pred začiatkom predaja postupuje proces vývoja pred sériovou výrobou vpred a podľa stanovených plánov. Po predstavení finálneho dizajnu modelu BMW iX v Mníchove na podujatí #NEXTGen 2020 sú prototypy novinky teraz pripravené na záverečné zimné testy na severe Škandinávie.

​Vytrvalostný test, ktorý sa bude konať v extrémnych poveternostných podmienkach na sever od severného polárneho kruhu, poslúži, okrem iného, na doladenie systémov pohonu a podvozka. Navyše, elektrické motory, pohon všetkých kolies, technológia nabíjania, vysokonapäťové batérie a ovládanie vyhrievania podstúpia náročné testy pri náročných teplotách pod bodom mrazu, ktoré sú pre elektromobily vždy ťažkou skúškou.

Na opustených cestách fínskeho Laponska a na Nordkap na nórskom ostrove Magerøya dokazovala svoje funkčné schopnosti a spoľahlivosť piata generácia technológie pohonu BMW eDrive a ovládacie systémy podvozka, pričom inžinieri vyhodnocovali najmä spoluprácu medzi pohonom a podvozkom na cestách s veľmi nízkou priľnavosťou. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 52% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.