Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2020, 14:10

Francúzska automobilka chystá nový crossover. Poznáme prvé technické detaily

DS Automobiles odhaľuje názov nového vozidla v prémiovom segmente C, ktorý dostane dostane špičkovú technológiu a napíše novú kapitolu príbehu značky.

Francúzska automobilka chystá nový crossover. Poznáme prvé technické detaily
Zdroj: Youtube.com/DS France

Bohatú ponuku športovo-úžitkových vozidiel naprieč automobilkami čoskoro doplní ďalší konkurent výrobcu DS Automobiles. Podľa slov značky má predstavovať to najlepšie z francúzskeho automobilového luxusu a najlepších technológií zabalené do odvážneho dizajnu. V podstate tak, ako sme u tejto automobilky zvyknutý - modeli sú totiž vždy atraktívne a na cestách (aj kvôli nepoznaniu u ľudí) vzbudzujú dojem jedinečnosti. 

Nový model s označením DS 4 sa zameral na to, aby vynikal v štyroch dôležitých oblastiach: elektrifikácia E-TENSE, konektivita v uhladenom digitálnom interiéri, komfort a dynamická istota, rovnako ako svetelný podpis DS. S novou generáciou svetelného systému DS MATRIX LED VISION totiž dostali predné svetlá užší a modernejší vzhľad, pričom pozostávajú z troch LED modulov a denného svietenia.

Vnútorný plní funkciu tlmených svetlometov, stredový osvetľuje bočné strany vozovky (s natáčaním do zákrut) a krajný zastáva funkciu diaľkového svetlomety s automatickým prepínaním. V závislosti od dopravných podmienok dokážu osvetliť priestor do vzdialenosti 300 metrov bez oslepovania ostatných účastníkov premávky.

Vylepšená platforma a hybridná technika

Novinka bude stáť na novej verzii platformy EMP2, ktorá umožňuje použiť rôzne druhy pohonov, dosahuje požadované proporcie a zároveň aj čo najlepšiu aerodynamiku a do segmentu prináša úplne nový pomer medzi karosériou a veľkosťou kolies. Zároveň má nižšiu hmotnosť kvôli použitiu komponentov vyrobených z kompozitných materiálov a viac kompaktných prvkov, pričom vznikla tak, aby vyhovovala najmodernejším a najprísnejším požiadavkám i potrebám zákazníkov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.